Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem, které zasáhlo tornádo

25. července 2021
Ve čtvrtek 24. 6. 2021 zasáhla nečeká přírodní katastrofa region Hodonínska a Břeclavska. V oblasti zasahují záchranáři i dobrovolníci, vedle rozsáhlých materiálních škod jsou bohužel hlášeny i oběti a desítky zraněných.

Českobratrská církev evangelická uvolnila 500 000 Kč na okamžitou pomoc a a spolu s naším střediskem vyhlásila humanitární sbírku na podporu lidí zasažených tornádem. Ta má na svém kontě k 26. 7. 2021 přes 25.3 mil Kč.

Prostředky lze posílat na č. ú.: 2100691426/2010.

Přispět lze i prostřednictvím DMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 30
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců. Více na www.darcovskasms.cz.

Materiální pomoc neorganizujeme, v této chvíli až na některé specifické položky jsou sklady v oblasti plné. Děkujeme za pochopení.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE!

V současné době evidujeme řadu nabídek materiální pomoci. Děkujeme níže uvedeným firmám, které naši práci a potřebnou pomoc podporují.

• Dermacol dodal mýdla a krémy s UV filtrem pro dobrovolníky na humanitární základně.
  • Crocodille dodává svačiny pro dobrovolníky.
  • Lékárna Dr. Max dodala zdravotní materiál a potřebné antigenní samotesty.
  • Společnost Dr. Müller Pharma poslala panthenolové krémy pro ošetření spálené kůže.
  • Společnost DG Tip vyrobila 150 triček s logem Diakonie pro označení dobrovolníků.
  • Společnost TOMIS CZ věnuje ochranné prostředky - helmy, rukavice, brýle.
  • Společnost Elkov Jaroměř věnuje nářadí – lopaty, sekery, kladiva.

Pokud nabízíte jinou než finanční či materiální pomoc, kontaktujte nás, prosím, na
Můžete také volat na naši infolinku 242 487 824 (vždy od 9 do 17 hodin).
Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem, které zasáhlo tornádo
25. července 2021 - Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem, které zasáhlo tornádo

V roce 2021 přes 0 hodin dobrovolnické práce po Tornádu na jižní Moravě
2021 jsme poskytli 0 Kč na pomoc zasaženým rodinám (k 31.8., další prostředky rozdělíme ve 3. vlně fin. pomoci)