Školení vedoucích humanitárních základen

Diakonická akademie, Belgická 22, 120 00 Praha 2

Školení vedoucích humanitárních základen

O kurzu

Diakonie ČCE aktivně pomáhá lidem zasaženým živelnými katastrofami již od roku 1997. Zároveň dlouhodobě vzdělává a koordinuje práci dobrovolníků, kteří jsou na zasažená místa vysíláni a pomáhají likvidovat následky povodní. Jak funguje nábor dobrovolníků a co vše je potřeba vědět o vedení humanitární základny, se dozvíte v našem prvním podzimním kurzu.

Co se v kurzu naučíte:

• Seznámíme vás s tím, jak funguje humanitární pomoc při povodních a jakou roli má Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce.
  • Budeme s vámi sdílet vaše zkušenosti s předchozími povodněmi a vedením humanitární základny.
  • Seznámíme vás s tím, jak funguje humanitární základna a jaké jsou povinnosti vedoucího humanitární základny.
  • Vysvětlíme vám, jak probíhá nábor a zapojení dobrovolníků do humanitární pomoci a jaká jsou práva a povinnosti dobrovolníků.
  • Budeme s vámi mluvit o tématu ochrany zdraví při likvidaci škod po povodních a tom, jakých zdravotních rizik je třeba se vyvarovat

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

Přihlášky posílejte nejpozději do 30. 8. 2019.

Koordinátor kurzu

Naděžda Zajko, tel: 732 485 550, dobrovolnici@diakoniespolu.cz

Kurz pořádáme za finanční podpory Generálního řediteství Hasičského záchranného sboru ČR.

Máme v záloze přes 0 vyškolených dobrovolníků